Chľaba - Zjednodušená verzia stránok

Aktuality - Opatrenia Obce Chľaba

V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID—9, obec Chľaba vydáva nasledovné opatrenia na území obce

Opatrenia obce Chľaba

V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID—9, obec Chľaba vydáva nasledovné opatrenia na území obce:

1. Zákaz organizovania všetkých hromadných podujatí, športovej, kultúrnej, spoločenskej, alebo inej povahy organizované právnickými osobami v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Chľaba ako aj všetkými fyzickými i právnickými osobami – až do odvolania. Odporúčame obmedziť stretávanie sa organizácií a zoskupení pôsobiacich na území obce napr. Klubu dôchodcov, združení ako sú rybári a poľovníci a pod.

2. Krízový štáb obce Chľaba môže obmedziť prevádzku všetkých pohostinstiev a reštaurácií pôsobiacich na území obce Chľaba. Od 16.03.2020 Opatrením úradu verejného zdravotníctva SR všetky zatvorené.

3. Od pondelka 16. marca sa prerušuje vyučovanie v MŠ Chľaba na 14 dní v zmysle rozhodnutia Ústredného krízového štábu. Riaditeľka MŠ zabezpečí počas tejto doby dôkladnú dezinfekciu priestorov materskej školy.

4. Od pondelka 16.3.2020 do odvolania sa obmedzujú úradné hodiny obecného úradu v Chľabe nasledovne: Pondelok: 08:00 – 11:00, Streda: 08:00 – 11:00, Piatok: 8:00 – 11:00.

5. Od pondelka 16.3.2020 do odvolania sa obmedzia otváracie hodiny Pošty nasledovne:

pondelok až piatok od 08:00 do 10:00

6. Od 13.3.2020 do odvolania sa uzatvára obecná knižnica

7. Od 13.3.2020 do odvolania sa uzatvárajú a je zákaz využívať detské ihriská

8. Od 13.3.2020 do odvolania zákaz predaja na všetkých trhových miestach v obci Chľaba.

Zákaz sa netýka ambulantného predaja potravín.

9. Od 13.3.2020 zákaz prenajímania, alebo poskytovania obecných priestorov pre akékoľvek skupiny/združenia občanov

10. Krízový štáb ako aj zamestnanci obce budú sledovať dodržiavanie povinnej 14-dňovej karantény pre ľudí s trvalým alebo prechodným pobytom v SR, ktorí sa vrátia zo zahraničia a prípadné porušenie tohto opatrenia nahlasovať Polícii SR.

11. Sledovať denne aktuálne informácie o vývoji situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 a operatívne pristupovať k preventívnym opatreniam.

12. Informovanie obyvateľov obce Chľaba o aktuálnej situácií sa bude vykonávať prostredníctvom obecného rozhlasu, úradnej tabule, webovej stránky obce a prostredníctvom facebookovej stránky obce Chľaba,

13. Žiadame dôsledné dodržiavanie usmernení Ústredného krízového štábu SR, Ministerstva školstva SR, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva SR a Krízového štábu obce Chľaba.

Ing. Gregor Izrael, PhD.

starosta obce